Veebilehe analüüsi tööriistad

Kui soovid teada visuaalselt, mida sinu külastaja kodulehe teeb, siis tasub lisada mõni veebilehe jälgija, mis näitab sulle, mida sinu kasutaja veebilehel teeb. Kuhu klikib, kuhu ei kliki (juhul kui sa tahaks, et ta teeb seda), kust etapis vajutab sulge aken nupp jne. Neid nimetatakse eesti keeles ka soojuskaartideks ink. hotjar

Vaatasin mitmeid artikleid, mis on parimad veebisaidi tagasiside tööriistasid. Leidsin, et kõige enam on välja toodud Hotjar, Marker.io ja Mouseflow ning nägin ka Crazy Egg. Paljudel teistel puudus avalik tasuta demo või versioon.

Kõik 4 pakkuvad heatmappe, kasutaja sessiooni salvestusi ja tagasiside küsimustikke. Nendest tasuta saab kasutada Hotjar ja Mouseflow, Marker.io ja Crazy Egg annavad vaid üheks kuuks kasutada platvormi. Räägitakse, et ka Microsoft Clarity, mis on tasuta tööriist ning kirjutatakse, et on võrreldes Hotjar’ga parem, kuid pakub ainult heatmappe ja sessioonide salvestusi (kui on vaja ainult neid 2 funktsiooni, soovitan seda).

Marker.io on visuaalne vigadest teatamise tööriist agentuuridele. Marker.io pakub integratsioone projektijuhtimise tööriistadega nagu Jira, Trello, Asana, GitHub, ClickUp ja muu.

Mõlemal platvormil, Mouseflow kui ka Hotjar, on peale tasuta paketi peaaegu samad filtrifunktsioonid: Mouseflow pakub kõiki oma filtreid tasuta pakettides, samas kui Hotjar filtrid on saadaval algtaseme hinnaplaanides. Hotjar koondpaneel keskendub asjakohase teabe leidmise kiiremaks ja lihtsamaks, samas kui Mouseflow’i koondpaneel pakub veidi rohkem teavet.

Hotjar ja Crazy Egg on päris sarnased, leidsin, selliseid järgmised erinevused:

  • Hotjar pakub 15-päevast tasuta paketti ja sisaldab alati tasuta versiooni (tasuta igavesti pakett), samas kui Crazy Egg pakub täielikku 30-päevast tasuta prooviperioodi.
  • Võrreldes Crazy Egg’ga kasutab Hotjar praegu kaks korda rohkem veebisaite.
  • Kui Hotjar näitab, kui kaugele külastajad kerivad, siis Crazy Egg’i kerimiskaardid näitavad, kui kaua külastajad konkreetsel lehel veedavad.
  • Hotjar pakub juurdepääsu API-le, samas kui Crazy Egg mitte.
  • Lisaks klikkidele jälgib Hotjar ka hiire liigutusi, Crazy Egg aga ainult klikke.

Kui soovid rohkem nõuandeid, siis kirjuta mulle tere@janehelandi.ee

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi e-poodi
    Scroll to Top