WordPressi kujundusteema “Astra” 

WordPressil on tuhandeid tasuta ja tasulisi kujundusmalle, viimastel aastatel on Eestis populaarsust kogunud “Astra” tasuta mallid. Järgnevas blogis on juttu WordPressi ja Astra võimalustest ja uuendustest.

Astra uus versioon 4.0 tuli välja 2022 lõpus.

Vaata siit, mis muutus?

Astra vana versioon:

Elementori sotsiaalmeedia vidinad:

Astra esimene värskendus oli Elementori Ultimate Addons jaoks. Uuendus tutvustas kahte sotsiaalmeedia vidinat- Twitteri voogu ja Instagrami voogu, mis võimaldavad Twitteri ja Instagrami vooge oma WordPressi veebisaidile lisada.

Twitteri vidin muudab voogude lisamise oma WordPressi lehele ülilihtsaks.

Kuidas? Alusta klikkides nupule Seaded> UAE> Twitteri voogTwitteri vidinaga linkimiseks sisesta nõutavale väljale oma Twitteri tarbijavõti ja tarbija salavõti. Kui oled üksikasjad sisestanud, salvesta muudatused. Järgmiseks lisa oma Twitteri handle ja muuda vidinat oma maitse järgi. Kõik valmis, siis kliki nupule Avalda!

Järgmine põnev funktsioon UAE-s on Instagrami voo vidin.

Lisa lihtsalt Instagrami vidin ja alusta oma fotode kuvamist täpselt nii, nagu soovid. Vidin pakub palju kuvamisvalikuid, nagu atraktiivse valguskasti akna lisamine, tekstisisese postituse pealkirjade kuvamine ja palju muud.

Veendu, et pistikprogrammide desinstallimine ei jätaks endast jälgi:

Pluginate eemaldamine võib tunduda lihtne, kuid kahjuks pole saa alati nii. Kas teadsid, et pistikprogramm võib jätta andmeid ja faile andmebaasi ja mujale?

Kuidas nendest siis ikkagi lahti saada?

Lihtsalt mine jaotisse Pluginad > Installitud pistikprogrammid. Siit leiad kõikide saidile installitud pistikprogrammide loendi. Aktiivsetel pistikprogrammidel on sinine taustvärv ja link nende deaktiveerimiseks. Hetkel deaktiveeritud pistikprogrammidel on valge taustvärv ja link nende aktiveerimiseks või kustutamiseks. Plugina kustutamiseks klõpsa plugina all olevat linki Deaktiveeri ja seejärel Kustuta. Sul palutakse kinnitada pistikprogrammi kustutamine. Jätkamiseks klõpsa nuppu OK. Kõik, oledki pistikprogrammi oma WordPressi saidilt edukalt kustutanud!

Veebisaidi piltide toimivuse parandamine:

Piltidel on oluline roll sinu veebilehel. Pildid ei lisa vaid selgust ja ilu, nende abil on võimalik veebisaidi üldist toimivust suurendavad.

Kuidas?

 1. Vali õige formaat: 1. Logo ja illustratsioon SVG. 2. Foto JPG või WebP 3. Animatsioon GIF või WebP 4. Pildid läbipaistval taustal PNG või WebP
 2. Pildi suurus ja kvaliteet: Ära kasuta oma lehel liiga suuri pilte, need võivad protsesse aeglustada!
 3. Kasuta asjakohaseid pilte: 1. Pildid peavad olema seotud veebilehe üldise teemaga. 2. Originaalne pildisisu toob paremad tulemused
 4. Piltide strateegiline paigutus: 1. Kui võimalik, tuleks pilt lisada relevantse teksti lähedale 2. Kõige olulisem pilt tuleks lisada lehe ülemisse ossa
 5. Reageerivad pildid: need on pildid, mis kohanduvad seadme suurusega, kust sinu lehte külastatakse.
 6. Kirjeldavad metaandmed: Google saab infot sinu pildi kohta läbi pealkirja ja faili nime, mida rohkem infot sa pakud, seda paremini Google sinu pilti mõistab.
 7. Kirjeldavad alt-märgised: Selleks, et neid WordPressis lehele lisada, kliki lahtrile Media> Library> Kliki soovitud pildile ja seejärel asu täitma Alt text välja.
0
  0
  Ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi e-poodi
  Scroll to Top