Koduleht WordPressi platvormil – milliseid trende teadma peaks?

Koduleht WordPressi platvormil on internetis sama tavaline nähtus, kui sõiduauto Skoda meie tänavapildis. Kuid koduleht WordPressi platvormil pole oma argisuse kiuste sõiduauto Skoda, vaid midagi kordi isikupärasemat. Kui teada mõningaid trende, tõdesid, nippe ja trikke, võib koduleht WordPressi platvormil olla sama äge, kui üks õige Ameerika custom car. Ja käesolevas blogipostituses vaatame, kuidas seda teha, mida silmas pidada.

Disaini trendid

Esiteks: vähem on rohkem

Juba mitu aastat on jätkuvalt märksõna minimalism ja seda tuleb ka sel aastal silmas pidada. Moodne koduleht WordPressi platvormil tähendab palju valget taustapinda ning musta ja lühikest, kuid kokkuvõtliku teksti selle peal. 

Piltlikult öeldes on klassikalise pildiajakirja kujundusstiil kolinud internetti. Mis on hea, sest see suundumus sunnib esitama kodulehel ainult olulist ning seda lühidalt ja selgelt ehk puust ja punaselt, nagu öeldi vanasti. 

Üks tänavu moekamaid minimalistlikke kujunduslahendusi on niinimetatud katkise ruudustiku (broken grid layout) kasutamine. Samuti kasutatakse palju kattuvaid elemente ning asümmeetriat. Sellised kompositsioonivõtted teevad kodulehe kujunduse keskmisest huvitavamaks, kuid silmale mitte liiga kirjuks, sest kujunduses lähtutakse ennekõike minimalismi printsiibist.

Minimalistlik, ebasümmeetriline ja kattuvate elementidega koduleht WordPressi platvormil näeb välja näiteks selline:

kodulehe trendid
Kodulehe trendid

Teiseks: pealkiri püüdku pilku

Kodulehtede sisupooles avaldub minimalism ennekõike suurtes pealkirjades ning kokkuvõtlikes, kuid lühikestes sisutekstides. Seda viimast eriti esilehel. Moodne pealkiri peab olema suur ja selge, püüdma pilku ning püstitama probleemi või konstateerima fakti. Moodne sisutekst peab olema nagu lühiuudis meedias – ütlema kõik asja kohta ära võimalikult väheste, kuid võimalikult selgete sõnadega. Kui pealkiri on vormistatud küsimusena või probleemipüstitusena, peab sisutekst olema selle küsimuse vastus. 

Siin on üks hea näide, kuidas püüab pilku suur küsimus pealkirjas:

pealkiri puuab pilku
pealkiri puuab pilku

Kolmandaks: taustapilt olgu suur ning ilus

Minimalism ei tähenda, et koduleht WordPressi platvormil peab olema nagu Ikea kataloogi näidiskodu või talvemaastik. Pealegi muutuksid kodulehed niiviisi eristamatult ühetaolisteks. Minimalism tähendab võimalikult vähe kellasid ning vilesid.  

Esmamulje jätmine on ka minimalismi tingimustes väga tähtis ning suured taustapildid on siinkohal hea võimalus püüda külastaja pilku, sest need on esimesed asjad mida nähakse. Kuid see taustapilt peab olema hästi valitud, see ei tohi teksti segada, vaid peab seda täiendama, mistõttu ei tohi sellel olla liiga palju infomüra.

Siin on üks hea näide, kuidas taustapilt püüab pilku, kuid ei sega ning täiendab teksti:

minimalism disainis
minimalism disainis

Piltide puhul kasuta võimalusel fotograafi tehtud pilte, mitte kehva kvaliteediga enda tehtud fotosid ja täna pole enam lahendus ka pildipank, eriti tasuta pildipank – see on tapeet ja targemad internetikasutajad tunnevad need juba kaugelt ära.

Neljandaks: poolitatud ekraanid mahutavad rohkem olulist infot

Üks moesuund on ka ekraani poolitamine, et mahutada sinna rohkem erinevat, kuid vajalikku infot. Näiteks võib ekraani ühel poolel olla info esitatud graafilisel kujul ja teisel poolel tekstiformaadis. Või on ekraani vasakul pool kodulehe üks alamsektsioon ja paremal pool teine. 

Siin on üks hea näide, kuidas poolitatud ekraan aitab esitada infot pildi ja sõna koostoimes:

poolitatud ekraan kodulehel
poolitatud ekraan kodulehel
Sotsiaalmeediakalender 2022 poolitatud ekraan
Sotsiaalmeediakalender 2022 poolitatud ekraan

Viiendaks: parallaxi efekt naelutab pilgu

Parallaxi efekt tähendab seda, et kodulehte allapoole kerides liiguvad tekst ning suur taustapilt veidi erinevate kiirustega, esiplaanil olev tekst kiiremini, kui taustapilt. See efekt on meile autosõidust tuttav nähtus. Mida kaugemale jääb objekt teeservas liikuvast autost, seda “aeglasemalt” ta autost möödub. Teate küll – postid tuhisevad mööda, kuu seisab paigal. 
Kuna parallaxit ei saa fotona esitada, siis klõpsa näite nägemiseks lingil.

Kuuendaks: tule kodulehe isetegemise online koolitusele

Selleks, et siht oleks silme ees, läbimõeldud kavand käepärast ning kogemustega mentor, siis nüüd unusta Youtubest jupi kaupa tutorialite vaatamine ja tule osale läbimõeldud koolitusel. Iga moodul annab Sulle selge sihi ja arusaama teostamaks unistuste kodulehte iseseisvalt. Tugisüsteem peale kuruse lõpetamist. Palju tasuta kasulikke lisamaterjale.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi e-poodi
    Scroll to Top