WordPress uuendused

Siit blogist leiad peamiste WordPressi uuenduste kohta olulist infot. Blogi, kus kajastan alates 5.8 uuendusi.

WordPressi 5.8 uuendused

Kõik on uus septembrikuus ja WordPress 5.8 uuendustele on ka viimane aeg pilk peale visata, kuigi need on juba suvised, pakuvad peale puhkuseperioodi nii mõnelegi meist nii mõnegi üllatuse. Käesolevas blogipostituses vaatame lähemalt, mida tähendavad WordPress 5.8 uuendused sisuliselt ning kuidas muudavad WordPress 5.8 uuendused kodulehtede haldamise lihtsamaks ja lehed ise kaunimaks.

 1. Vidinate haldamine plokkidega

Ometi, ometi tehti ära need kauaoodatud WordPress 5.8 uuendused, mis teevad töö plokkidega edaspidi imelihtsaks. Nüüd saame plokke lisada reaalajas eelvaatega nii saidi vidinaaladel, kui ka kohandusrakenduse kaudu. 

See avab uusi võimalusi sisu loomiseks ja/või ümberkujundamiseks ilma koodita minipaigutustest kuni tohutu põhi- ja kolmanda osapoole plokkide lisamiseni välja. Varem tegime sama tööd vastavate pistikprogrammidega. 

 1. Postituste kuvamine uute plokkide ja mustritega

Päringuahela plokk võimaldab nüüd kuvada postitusi määratud parameetrite alusel, see on nagu PHP tsükkel ilma koodita. Põhimõtteliselt on see viimaste postituste ploki edasiarendus, mis võimaldab hõlpsasti kuvada konkreetse kategooria postitusi, olgu teemaks töönäidised või lemmikretseptid. 

Lisandunud on ka  mustrisoovitused, mis muudavad soovitud kujundusega postituste loendi loomise lihtsamaks kui kunagi varem.

 1. Muutke postituste malle

Ka vana sõber plokiredaktor läbis uuenduskuuri. Et muuta sisu hoidvaid malle – aktiveerige lihtsalt vastava ploki mall või mall, mis on selle funktsiooniga lubanud. Nüüd saab plokiredaktoris lihtsalt liikuda ka üksikute postituste ja tervete lehtede toimetamise funktsioonide vahet. Ka mallide valik on laienenud enam kui kahekümne sobiva plokiga.

 1. Ülevaade lehe struktuurist

Olgu tegu lihtsa maandumislehe või millegi kordi keerukamaga või maandumislehega, millest on ajaga saanud mahukas koduleht, tekib lõpuks vajadus seada hallates admini paneelis mugavalt navigeerida.
Selleks pakuvad WordPress 5.8 uuendused ka loendivaadet, mis annab ülevaate kõigist teie sisuks olevatest plokkidest. See teeb ka keerulisema struktuuriga lehe haldamise senisest lihtsamaks.

 1. Plokkide soovitatud mustrid

Alates sellest versioonist soovitab mustri transformatsioonide tööriista tehisintellekt plokkide mustreid teie kasutatava ploki põhjal. Praegu saate erinevaid mustreid proovida päringute ja sotsiaalsete ikoonide plokis. Ja kui valikusse lisandub rohkem mustreid, saab redaktorist lahkumata inspiratsiooni ka kodulehe ümberkujundamiseks!

 1. Stiliseerime ja värvime pilte

Nüüd lisati WordPressile ka kahetoonilisuse ehk “duotone” filter, mis teeb piltide töötlemise eriti lihtsaks. 

Kahetoonilisuse efekt on kui mustvalge filter, kuid selle asemel, et varjud oleksid mustad ja esiletõstetud osad valged, saab varjude esiletõstmiseks valida omi värve. Kahetoonilisusega saame lisada kujundusele värvi ja timmida pilte, et sobitada neid valitud malliga. Aga enne asja kallale asumist vaata üle ka tänavused graafilise disaini trendid.

 1. Theme.json

Kasutades aktiivses teemas faili theme.json, lubavad WordPress 5.8 uuendused uute globaalsete stiilide ja globaalsete seadete API-dega kontrollida redaktori seadeid, saadaolevaid kohandamise vahendeid ja stiiliplokke.
See konfiguratsioonifail lubab või keelab funktsioonne ja määrab nii kodulehe kui ka blokeeringute vaikestiilid. Ja kui me koostame ise teemasid, saame ka seda teha selle uuendusega, mis kindlasti uueneb ja paraneb tulevikus veelgi.

 1. IE11 toe katkestamine

Uuest WordPressi 5.8 versioonist alates on Internet Explorer 11-e toetamine lõpetatud. Oli ka aeg sellest igandist loobuda, sest IE11 asemel on olemas mitmeid paremaid brausereid nagu näiteks Google Chrome, Firefox või mõni kolmas netilehitseja.

 1. WebP toe lisamine

WebP on kaasaegne pildivorming ehk pildiformaat. WebP – kujutised on keskmiselt umbes 30% väiksemad kui JPEG- või PNG- formaadis kujutised. See tähendab, et koduleht laeb end kiiremini ega ummista laadides internetiühendust.

 1. Täiendavate plokitoetuste lisamine

Laiendades WordPressi 5.6 ja 5.7 varem rakendatud plokktoetusi, tutvustab WordPress 5.8 mitmeid uusi plokkide tugilippe ja uusi võimalusi registreeritud plokkide kohandamiseks. Nende kohta saab lähemalt lugeda siit.


Ja ongi kõik WordPress 5.8 uuendused üle vaadatud. Eks algul tahab nii mõnigi neist saada harjumist, kui kui liigutused käpas, ei kujuta me eelmisi töörutiine enam ettegi, nagu seda on juhtunud ka varasemate uuendustega. Kui miski jäi segaseks ja tahab lahti joonistamist, siis klõpsa siia.

0
  0
  Ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi e-poodi
  Scroll to Top